NKL har 2 kokkelandslag som trener hardt og kjemper om edelt metall i internasjonale konkurranser.
Dette er dyktige unge menn og kvinner som ofrer mye tid for å få lov til å representere Norge ute i verden.
I tillegg til å være på landslaget jobber alle fulltid i kjente restauranter landet rundt, og når de har fri, samles de til kokketrening.

Kokkelandslagene har sitt faste landslagskjøkken hos BAMA der de trener, og perfeksjonerer seg og for å smake seg frem til de rette kombinasjonene. Her finpusses teknikken, utvikles kreativeten sammen og har det gøy.

Den siste tiden har landslagene også benyttet kjøkkenet på KIT-AKADEMIET, da trener begge lagene samtidig.

Jørn Lie er manager for begge lag og her kan du bli nærmere kjent med deltagerne på kokkelandslagene:

NKL
Kokk
www.nordsveenfoto.no

Senior deltakere

Jørn Lie

Tittel: Manager

Født: 27/05/1969

Oppvokst: Oslo

Arbeidssted: Gamle Raadhus/Vaaghals Oslo

Christer Rødseth

Tittel: Kaptein

Født: 29/08/1990

Oppvokst: Aurskog

Arbeidssted: Vaaghals, Oslo

Jan Erik Hauge

Tittel: Kokk

Født: 08/02/1990

Oppvokst: Bremanger

Arbeidssted: Nemesis, Oslo

Kåre Andre Hjartholm

Tittel: Kokk

Født: 01/02/1989

Oppvokst: Masfjorden

Arbeidssted: Søtt + Salt, Bergen

Vibeke Thomassen

Tittel: Kokk

Født: 14/09/1995

Oppvokst: Stokke i Vestfold

Arbeidssted: Statholdergaarden, Oslo

Kjell Patrick Ørmen Johnsen

Tittel: Kokk

Født: 12/12/1988

Oppvokst: Drammen

Arbeidssted: Kulinarisk Akademi, Oslo

Håkon Solbakk

Tittel: Kokk

Født: 29/01/1991

Oppvokst: Nord Trøndelag

Arbeidssted: Nordøst food and Coktails

Tonje Torvanger

Tittel:

Født: 05/05/1994

Oppvokst: Sogndal

Arbeidssted: Statholdergaarden. Oslo

Henrik Falkensten

Tittel:

Født: 02/08/1995

Oppvokst: Nevlunghvan

Arbeidssted: Nemesis, Oslo

Pavel Pavlov

Tittel:

Født: 21/12/1987

Oppvokst: Stavanger

Arbeidssted: Food and cake Catering, Stavanger

Kristoffer Westvik Lofnes

Tittel: Kokk

Født: 28/10/1994

Oppvokst: Måløy

Arbeidssted: Jonas Lagerstrøm Gastronomi, Stockholm

Jonas Nåvik

Tittel: Kokk

Født: 22/11/1987

Oppvokst: Trondheim

Arbeidssted: Fagn; Trondheim

Diana Fatima Sjøgren

Tittel: Commis

Født: 11/09/1997

Oppvokst: Harstad

Arbeidssted: Sverre Sætre

Kai Andre Pettersen

Tittel: Commis

Født: 24/08/1993

Oppvokst: Oslo

Arbeidssted: Gamle Raadhus, Oslo

Elisabeth Måseidsvåg Olsen

Tittel: Commis

Født: 15/07/1986

Oppvokst: Oslo

Arbeidssted: Sebastian Bruno, Oslo

Eline Sofie Sunde

Tittel: Commis

Født: 23/12/1997

Oppvokst: Stavanger

Arbeidssted: NB Sørensen 2 etg, Stavanger

Mai Sigrid Aagesen

Tittel: Commis

Født: 13/05/1997

Oppvokst: Finnmark

Arbeidssted: Villa 22, Stavanger

Tittel:

Født:

Oppvokst:

Arbeidssted:

Junior deltakere

Geir Magnus Svae

Tittel: Kaptein

Født: 20/10/1974

Oppvokst: Lardal i Vestfold

Arbeidssted: Bølgen og Moi, Oslo

Eirik Tufte

Tittel: Kokk

Født: 14/02/1995

Oppvokst: Skedsmokorset

Arbeidssted: The Pink Elephant, Oslo

Aleksander Løkkeberg Vartdal

Tittel: Kokk

Født: 21/04/1995

Oppvokst: Oslo

Arbeidssted: Happolati, Oslo

Aron Espeland

Tittel: Kokk

Født: 20/08/1996

Oppvokst: Bryne

Arbeidssted: Vaaghals, Oslo

Christian Honstad

Tittel:

Født: 14/09/1995

Oppvokst: Kristiansund

Arbeidssted: Le Benjamin, Oslo

Runa Kvendseth

Tittel:

Født: 24/07/1997

Oppvokst: Oslo

Arbeidssted: Park 29, Oslo