Audition til De Norske Kokkelandslagene Junior 2026-2028
Er du et kokketalent med fagbrev? Ønsker du å konkurrere for De Norske Kokkelandslagene Junior, og drømmer du om å bli best i verden?
De Norske Kokkelandslagene arrangerer audition søndag 22.juni i Oslo. Her ser vi etter 8 unge kokketalenter, som sammen skal være De Norske Kokkelandslagene Junior.
Norske Kokkers Landsforening og De Norske Kokkelandslagene har siden 1962 utviklet unge kokketalenter til å bli vinnere i de største, mest betydningsfulle og mest mangfoldige kokkekonkurranser i verden!
Du kan søke hvis du har fagbrev og fortsatt er under 25 år 1. februar 2028.
SLIK DELTAR DU:
- Skriv en motivasjonstekst, fortell hvorfor du ønsker å konkurrere for De Norske Kokkelandslagene Junior
- Lag en film, ca. 45 -60 sekunder, som presenterer deg på kjøkkenet
- Ta et inspirerende bilde av signaturretten din
- Sett opp din CV, så vi kan følge din kokkevei
- Skriftlig samtykke fra nåværende arbeidsgiver
- Send din motivasjonstekst, film, bilde og CV til post@nkl.no innen 24.mai 2025
DETTE SKJER PÅ AUDITION 22. JUNI
Oppmøte i Oslo kl. 10.00, Felles informasjon om gjennomføring.
Du skal presentere deg med din signaturrett for De Norske Kokkelandslagenes Manager, Coach og kapteiner. Gjennom din signaturrett vil NKL vurdere kandidaten basert på innsendt informasjon om retten, kreativitet, orden og hygiene,
håndverksmessig arbeid, presentasjon og smak.
Alle kandidatene får en ukjent oppgave på stedet, en utfordring du må løse på 60 minutter, med utdelte råvarer og den informasjon du får av De Norske Kokkelandslagenes ledere. Oppgaven vurderes opp mot informasjon du fikk om oppgaven, kreativitet, orden og hygiene, håndverksmessig arbeid.
UTVELGELSE OG OPPFØLGING
NKL og De Norske Kokkelandslagene vil evaluere dine prestasjoner, vurdere deg som en kandidat. Nye deltagere til De Norske Kokkelandslagene junior vil bli offentliggjort i begynnelsen av november 2025.
HVORFOR BLI MED PÅ DE NORSKE KOKKELANDSLAGENE JUNIOR
Å være deltager på De Norske Kokkelandslagene er en videreutdanning, og en utdanningsmodell NKL som institusjon
har servert til mat og måltidsbransjen i mer enn 60 år. De Norske Kokkelandslagene bidrar til å gjøre deg mer kompetent og attraktiv i arbeidsmarkedet og i andre matfaglige relasjoner.
NKL investerer i din videreutdanning, en videreutdanning ingen andre kan tilby!
Har du spørsmål, ikke vent med å ta kontakt: Espen A. Wasenius, tlf: +47 957 74 569, e-post: espen@nkl.no
KIKY - heier på mangfold og teamarbeid
Kristine Hartviksen er et flott forbilde for jenter som brenner for kokkefaget. Hun var NKLs første kvinnelige president og har tatt mange kamper for mangfold i bransjen, både i Norge og internasjonalt.
NKLs nye KIKY-ambassadør tror på relasjoner og samarbeid mellom alle aktører i mat- og måltidsbransjen. Gode team skaper grobunn for trivsel og utvikling.
KIKY – ambassadører
NKL ønsker å synliggjøre kokkeyrkets utallige muligheter og karriereveier ved hjelp av KIKY-ambassadører. Ambassadørene vil være kvinner i alle aldre som viser at man kan få et variert yrkesliv som fagutdannet kokk.
En KIKY-ambassadør veileder jenter til å satse på kokkeyrket, og er med å betrygge foreldre om at en matfaglig utdanning skaper gode rammer og spennende muligheter i arbeidslivet. Våre ambassadører vil være med på arrangementer i regi av NKL, og møte jenter som står på trappene til å velge seg en utdanning.
Hvorfor valgte du dette yrket, Kristine? Hva inspirerte deg til å bli kokk?
— Jeg har alltid vært glad i å skape noe, se resultater. Ingrid Espelid Hovig inspirerte meg, men jeg var aldri i tvil på hva jeg skulle bli, jeg skulle bli kokk!
Hvilket mål hadde du for din kokkeutdanning og kokkekarriere, hva var drømmen din?
— Jeg har vel alltid ønsket å være vertskap på et sted, det har jeg ikke fått til, eller prioritert. Tiden har bragt meg i andre spennende retninger. Jeg har, og har hatt mange spennende utfordringer, både i jobb og i verv i faget
I tillegg til ordinær jobb har Kristine hatt mange verv innen kokkefaget. Hun var styremedlem i NKL fra 2003-2009, NKL-president fra 2009-2015, styremedlem i WACS 2014 fra 2012-2015, Visepresident i NKF 2009-2017 og President i NKF fra 2017-2023. Og jammen er hun klar for flere internasjonale verv, når hun høsten 2024 igjen stiller til valg for nytt styreverv i WACS - World Association of Chefs Societies
Kristine startet læretiden på Caravelle på Fornebu. Deretter gikk veien videre SAS Park hotell, Best Western hotell, Røde Kors, Compass Group og NorgesGruppen. Utover utdanningen som faglært kokk har hun tatt Mesterbrevet, samt ulike lederkurs.
Hvordan bruker du din kokkefaglige bakgrunn i din nåværende jobb?
— Jeg jobber i dag i NorgesGruppen, med ansvar for innovasjon i Kategori Innkjøp. En svært spennende jobb, med ulike oppgaver. Jeg bruker min utdannelse hver dag, i form av utvikling av nye produkter, konsepter og tjenester, samt forståelsen av drift.
Hvilke opplevelser fra din tid på kjøkkenet vil du trekke frem, som har betydd noe for deg?
— Det å bli godt ivaretatt allerede i læretiden, bli en del av et team, få til noe sammen. Vi var et stort team med lærlinger, men også en del av et godt miljø på arbeidsplassen. Men samtidig hadde vi høy grad av disiplin, respekt og fagstolthet/presisjon.
Hva er din oppfordring til unge jenter som står på trappene til å velge karrierevei?
— Er du glad i å lage mat, skape noe og være med mennesker, er dette faget for deg. Det er utallige muligheter, det er bare å gripe dem.